Garaż zwany garage

Analiza potrzeb domowników wykazała, że w domu jednorodzinnym najbardziej brakuje dodatkowej strefy do pracy oraz miejsca do ćwiczeń i aktywnej zabawy.

Przestrzenią najmniej spełniającą swoją dotychczasową funkcję okazał się garaż i to jego przestrzeń została zaadaptowana na biuro-siłownię.

Projekt wnętrza zakładał przede wszystkim stworzenie strefy pracy dla dwóch osób dorosłych. Pozostałą przestrzeń można dowolnie przearanżować w zależności od rosnących potrzeb. W chwili ukończenia projektu kluczowa była drabinka z huśtawką oraz rowerek stacjonarny i miejsce na karimatę, tak aby powstała domowa siłownia. Inwestorzy dla większej motywacji do ćwiczeń zdecydowali się na zainstalowanie TV (możliwość ćwiczeń on-line, muzyka, Netflix).

Na jednej ze ścian została zaprojektowana i wykonana na zamówienie szafa, która spełnia rolę przechowywania i spiżarni. W projekcie na ścianie przewidziano również haki na rowery dzieci. Realizacja projektu rozpoczęła się od zamówienia okna na wymiar. Grafitowe ramy od razu dodały charakter wnętrzu. Podłoga została podniesiona o blisko 20 cm i docieplona.

Dodatkowej przytulności dodała drewniana deska. Okna luksfery zostały celowo zasłonięte płytą G/K. Wprowadzono oświetlenie szynowe z możliwością sterowania kolorami. Wyjątkowego klimatu dodaje ledon wykonany na zamówienie w żółtym energetycznym kolorze. Napis oczywiście GARAGE, bo dla domowników, to pomieszczenie zawsze już nim pozostanie, mimo zmiany swojej funkcji.

Scroll to Top