Drugi dom nad morzem

Mieszkanie „Drugi Dom nad Morzem” w Kołobrzegu, to spełnienie marzeń rodziny z Wielkopolski, która od kilku lat szukała odpowiedniego apartamentu nad Bałtykiem. Sytuacja pandemiczna w 2020 roku wpłynęła na podjęcie ostatecznej decyzji co do lokalizacji i wyboru miejsca.

Jeszcze na etapie budowy wprowadzono zmiany w układzie funkcjonalnym, które poprzez przesunięcie drzwi do sypialni umożliwiły zaaranżowanie pojemnej szafy w korytarzu i tym samym powiększenie garderoby w sypialni. Dobudowana ścianka działowa w korytarzu z jednej strony wydłużyła go, czyniąc bardziej przestronnym z miejscem na siedzisko, a z drugiej stała się wnęką pod zabudowę kuchenną.

Kolorystyka miała nawiązywać do barw Bałtyku. Spośród przedstawionych propozycji Inwestorzy wybrali odcienie obrazujące morze w ciepły jesienny dzień, gdzie wciąż jasny piasek współgra z granatowo-niebieskimi odcieniami wody. Łazienka kolorystycznie nawiązuje do kołobrzeskiego molo. Kolory są chłodne, co zdecydowanie sprzyja relaksowi po dniu spędzonym na słonecznej plaży.

Charakterystyczna dla tego projektu jest tapeta, która poza tym, że stanowi punkt wyjścia dla kolorów, to ułożyła ich pojawienie się w mieszkaniu. Mocny akcent granatowego paska został przeniesiony na słupek w kuchni i tym samym na korytarz, dając oryginalny efekt na wejściu.

Ponadto ściany zdobi idealnie rozłożona sztukateria, która doskonale współgra z wybranymi meblami. Jej pojawienie się zaakcentowało styl modern classic, zaproponowany w mieszkaniu, a właściwie jego delikatną wersję, którą podkreślają czarne dodatki.

W projekcie niezwykle ważne jest oświetlenie, które miało doskonale doświetlać wnętrze, a w razie możliwości uczynić je klimatycznym i nastrojowym. Cała zabudowa meblowa została wykonana na wymiar zgodnie z zapotrzebowaniem przyszłych mieszkańców.

Dla inwestorów istotny był rodzaj wykorzystywanych materiałów i kraj pochodzenia, stąd na dużą uwagę zasługują te, które są polskiej produkcji.

W apartamencie udało stworzyć się wyjątkowy klimat, który łączy wnętrze świetnie zaplanowane pod względem funkcjonalnym z niezwykłą nadmorską atmosferą.

Scroll to Top